Adsense

Adsense onayını nasıl aldım?

Adsense ilk başvuru yaptığımda  Adsense’ten bana “Zor site dolaşımı” diye bir mesaj gelmişi. Sitemin tasarımı kötü olduğu için ve bazı kategorilerde hiç yazı olmadığı için Adsense sitemi onaylamamıştı.

Daha sonra sitemin tasarımını değiştirdim yine başvuru yaptım, bu sefer de “Site, Google politikalarıyla uyumlu değil” diye mesaj gönderdiler. 🙁 Buradaki onaylamama sebepleri ise sitenin organik trafik almaması, içeriklerin az olması gibi faktörlerden ibaretti.

Adsense 3. kez başvurdum. Bu seferde “Yetersiz içerik” diye mesaj atarak Adsense başvurumu yine reddettiler. 🙁 Nedeni ise yetersiz içerik olduğunda Adsense uzmanları sitenin neyle ilgili olduğunu anlayamıyor.

Bu kadar reddedilmeden sonra Adsense tekrar başvurdum. Başvurmadan önce sitenin tasarımını tamamen Adsense politikalarını uygun bir şekilde değiştirdim. 2-3 hafta boyunca siteye özgün içerik ekledim. Sitedeki tüm kategorilere en az 3-4 yazı ekledim. İletişim, hakkında gibi sayfaları düzenledim ve Adsense başvurumu tekrar yaptım.

Sonuç, “Tebrikler! AdSense hesabınız, web sitenizde AdSense reklamları göstermek üzere onaylandı. Birkaç saat içinde, etkin reklamlar görmeye başlayacaksınız.” 🙂

Tam 5 aylık bir süre zarfında sitem Adsense tarafından onaylanmıştı. Daha sonra Adesense tarafından ev adresime ödemeleri etkinleştirebilmem için bir PIN geldi. PIN kodunu ödeme ayarlarından girerek ödemeleri almayı etkinleştirmiştim.

Sizde sitenizi Adsense onaylatmak istiyorsanız size söyleyeceğim önerilerle sitenizi Adsense rahatlıkla onaylatabilirsiniz.

 • Sitenize özgün içerikler girin ve kopya içeriklerle sitenizi doldurmayın. Adsense uzmanları sitenizi kontrol ettiğinde yazılarınızın kopya içerik olup olmadığını anlar. Sonra niye bana hep,  “Site, Google politikalarıyla uyumlu değil”, “AdSense geçiş isteğiniz reddedilmiştir” diye mesaj geliyor demeyin.
 • Sitenizin tüm kategorilerine içerik ekleyin. Hakkında, iletişim gibi sayfaları boş bırakmayın.
 • Sitenizin tasarımını iyi seçin. Karışık bir tasarıma sahip siteler Adsense tarafından onaylanmaz.
 • Sitenizi yeni açtıysanız Adsense başvurusu yapmayın, onaylanmaz. Adsense, henüz açılmamış veya inşa aşamasındaki web sayfaları olan siteleri bünyesine almaz.
 • Siteniz yeterli hite sahip değilse ve organik ziyaretçileriniz fazla değilse Adsense başvuru yapmayın.

Adsense sitenizi onaylamak için sizden yeterli içerik, özgün içerik, organik trafik, yeterli hit ve iyi bir tasarıma sahip web sitesi istiyor. Tüm bunlar olduğunda Adsense sitenizi onaylayacaktır.

2 yorum

 • Tebrikler hocam,
  Niche sitem için 2 defa başvurdum onaylamadılar, 20 makale olunca bir başvuru daha yapacam bakalım bu sefer ne diyecekler…

  Darısı bize yani 🙂

  • Dediklerimi yaparsanız onaylarlar. Ama onaylanmadığında hemen pes etmeyin. Özgün içerik girmeye devam edin. Trafiğiniz artsın, site otursun kesin onaylarlar.

Bir cevap yazın